Фільтр для кондиціонера. Які бувають фільтри для кондиціонерів
Перед покупкою кондиціонера багато хто в основному вивчає тільки функціонал кліматичної техніки. Але також ми радимо звернути увагу які бувають фільтри у кондиціонера. Так як завдяки їм відбувається очищення повітря від різних забруднень. Фільтрів існує велика кількість і, як правило, кожен кондиціонер оснащений своїм набором. Але які бувають фільтри в кондиціонері?
У цій статті ми детально розповімо про фільтр для кондиціонера, і які є найнеобхіднішими для встановлення.
Види фільтрів у кондиціонера
Механічні фільтри кондиціонера
Такими фільтрами оснащені всі кондиціонери, оскільки їх основним завданням є захист внутрішніх запчастин кондиціонера. Також їх ще називають фільтрами грубого очищення. Вони призначені для того, щоб перешкоджати потраплянню всередину кондиціонера великих частинок пилу або бруду, приблизно 2 мкм.
Тому ми радимо обирати кондиціонери з якісними та надійними механічними фільтрами. Вони можуть бути одноразовими, і вам потрібно буде їх міняти раз на кілька місяців і купувати нові, щоб не відмивати від товстого шару бруду та шерсті тварин, якщо вони у вас є. Або ж багаторазові, їх уже потрібно буде чистити, і найкраще замовляти це у професіоналів.
Також у кондиціонерах є спеціальний індикатор, який сигналізує про сильне забруднення фільтра, при цьому деякі моделі кондиціонера просто вимикаються і перестають працювати.
Фільтри кондиціонера тонкого очищення
Ці фільтри здатні очищати повітря від наступних забруднень:
- Пилок
- Неприємні запахи
- Шкідливі бактерії
- Пил
- Спори грибка
Вони націлені на очищення від дрібних частинок розміром до 1 мкм. Видів таких фільтрів існує безліч, нижче ми розповімо вам про всі фільтри тонкого очищення, і які функції вони виконують. Ви можете зустріти в одному кондиціонері набір з декількох таких фільтрів, зазвичай ціна таких вища. Не варто забувати про те, що фільтри тонкого очищення варто міняти приблизно кожні 3-4 місяці, для того, щоб кондиціонер прослужив вам не тільки якісно, але ще й довго.
Вугільні фільтри
Цей фільтр націлений на те, щоб видаляти з повітря неприємні запахи, наприклад, дим під час готування або від сигарет. Він має спеціальні абсорбуючі властивості, завдяки яким і відбувається саме очищення. Термін експлуатації такого фільтра до 4 місяців.
Фільтри з антибактеріальним покриттям
Цей фільтр працює на усунення різних вірусів, грибків, плісняви та шкідливих бактерій. Він має спеціальне покриття, яке забезпечує дуже довгу службу.
Цеолітні фільтри
Ці фільтри функціонують за рахунок активованого вугілля і двоокису титану. Завдяки цим речовинам термін служіння фільтра дуже великий, приблизно 3-5 років. Також цей фільтр дуже стійкий перед вологістю, оскільки складається з вологостійкого волокна.
Катехінові фільтри
Перед описом функцій цього фільтра хочемо розповісти про те, що таке катехін. Катехін – це особливий природний антисептик, який найчастіше міститься в листі дерев. Завдяки йому знезаражується повітря і видаляються неприємні запахи, а також віруси. Фільтр працює таким чином, що руйнує спеціальні шипи клітини вірусу, за допомогою яких він приклеюється до організму людини. Таким чином вірус стає просто недієздатним.
Електростатичний фільтр
Він складається з декількох пластин або решіток, розміщених на однаковій відстані одна від одної. До них підключається до і утворюється електричне поле. Завдяки цьому знешкоджуються різні віруси, частинки пилу тощо. Самі ж частинки пилу отримують іонний заряд, позитивний або негативний, завдяки якому просто приклеюються до фільтра.
Генератор аніонів
Цей генератор здатний очищати повітря від грибкових спорів, пилу і комах. Також він здатний примагнічувати частинки з позитивним зарядом іонів до фільтра, який заряджений негативно.
Фільтр “Васабі”
Цей фільтр, як не дивно, має частинки васабі, оскільки він має антибактерицидні властивості. Таким чином фільтр здатний знищувати шкідливі бактерії та віруси.
Враховуючи все вищесказане, можемо зробити висновок, що функціонал фільтрів дуже важливий для роботи кондиціонера. Вони здатні не тільки очищати повітря, а й продовжити термін служби кліматичної техніки.