Як почистити кондиціонер. Чистка кондиціонера своїми руками
Багато людей задаються питанням, як продовжити термін служби того чи іншого приладу. Адже кожному б хотілося, щоб його придбання прослужило довго. Регулярне чищення кондиціонера не тільки продовжить функціонування вашої кліматичної техніки, а й поліпшить його. У цій статті ми детально розповімо, як почистити кондиціонер самостійно. Не кожному хочеться раз на місяць, а то й частіше віддавати гроші на те, щоб його кондиціонер привели до ладу, коли базові маніпуляції можна здійснити і самому.
Перш ніж перейти до теми очищення кондиціонера, давайте розберемо основні ознаки його забруднення.
Ознаки забруднення кондиціонера
Ваш кондиціонер потрібно обов’язково почистити, коли під час його роботи ви відчуваєте неприємний запах. Він може виділятися при проблемах з дренажем або утворенням бруду і пилу на решітці нагрівача. Якщо після увімкнення спліт-системи ви чуєте дивні сторонні звуки, як-от гул або постукування, причиною може послужити засмічення в зовнішньому корпусі, турбіні або фільтрі.
Також під час роботи вашого кондиціонера на зовнішньому блоці може утворюватися конденсат. У такому разі ймовірна зміна через забруднення роботи дренажу. І ще один варіант – це збільшення споживання електроенергії, при цьому зменшення потужності під час роботи. Причиною може стати забруднення зовнішнього блоку.
Усі ці речі вказують на те, що ваш кондиціонер пора почистити. Дуже важливо робити це регулярно. Внутрішній блок варто мити кілька разів на місяць, а зовнішній – мінімум один раз на рік. А оскільки найчастіше його встановлено поза домом, до нього дуже складно дістатися. У жодному разі не проводьте чистку самі, якщо ваш зовнішній блок розташований на верхніх поверхах. Це може бути дуже небезпечно! Для чищення зовнішнього блоку обов’язково викличте майстра.
Як почистити внутрішній блок кондиціонера
Перш за все, не забувайте про те, що важливо все зробити дбайливо і не поспішати, щоб випадково нічого не зламати. Інакше ремонт може обійтися набагато дорожче, ніж виклик майстра для чищення. Для початку відключіть ваш кондиціонер від джерела живлення, щоб вас не вдарило струмом. Ми рекомендуємо після вимкнення почекати приблизно 30 хвилин, щоб кондиціонер так би мовити охолов, і тільки тоді почати роботу з очищення кондиціонера.
Акуратно зніміть верхню кришку з кондиціонера і дістаньте повітряні фільтри. На них найчастіше збирається основний шар пилу. Промийте фільтри під прохолодною водою. Якщо бруд не змивається, потримайте фільтри в теплій воді (не в гарячій!) приблизно хвилин 20. Перед цим додайте у воду кілька крапель рідкого мила.
Після цього промийте їх знову під прохолодною водою й акуратно протріть тканинною ганчірочкою. Дуже важливо, фільтри мають висохнути самостійно, не потрібно їх сушити за допомогою фена! Інакше через гаряче повітря деталі кондиціонера можуть деформуватися.
Якщо після такого чищення кондиціонер все одно погано працює, краще викличте майстра. Адже ви можете тільки пошкодити запчастини кондиціонера. Це призведе до заміни деталі, або навіть купівлі нового кондиціонера. А це фінансово не вигідно.
У магазині Cooper&Hunter ви знайдете кондиціонери, у яких вже є функція самоочищення внутрішнього блоку. Але це не означає, що про чищення кондиціонера можна забути. У компанії Cooper&Hunter працюють виключно професіонали, які зможуть якісно і безпечно провести чистку.
Leave a reply
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.