Що таке припливно-витяжна вентиляція, і як вона працює?
Ні для кого не секрет, що будинок обов’язково потрібно провітрювати, щоб наситити повітря в кімнаті киснем. Найчастіше ми провітрюємо кімнату приблизно 1-2 рази на день, не більше. Але навряд чи хтось знає, що цього не достатньо. За санітарними нормами приміщення, де перебуває людина, має насичуватися киснем кожні 2 години. Тому, якщо є можливість, встановлюйте припливно-витяжні вентиляції.
Процес вентиляції – це обмін повітрям між закритим простором і навколишнім середовищем. Таким чином, відбувається видалення зайвої вологи і зайвого тепла за допомогою системи фільтрації. Вентиляційний процес забезпечує приплив свіжого повітря згідно з усіма санітарними нормами. У цій статті ми розповімо про те, що таке припливно-витяжна вентиляція, про її принципи роботи і які вона має переваги.
Що таке припливно-витяжна вентиляція
Припливно-витяжна вентиляція – це особлива система, що забезпечує подачу повітря, насиченого киснем, а також видаляє відпрацьовані повітряні маси з приміщення. Ці опції функціонують одночасно. Така техніка, припливно-витяжна вентиляція найбільше підходить для встановлення в заміських будинках або комерційних приміщеннях, які мають площу понад 100 м².
Найвигідніше використовувати систему вентиляції з рекуперацією, оскільки за великих витрат у просторих приміщеннях, це значно заощадить витрати на електроенергію. Рекуперація – це процес повернення частини енергії для повторного використання. А при рекуперації тепла немає необхідності підігрівати вхідний потік повітря, що дозволяє не витрачати велику кількість електроенергії. Таким чином, ви значно зменшите свої фінансові витрати.
З чого складається припливно-витяжна вентиляція
Припливно-витяжна установка буває різних видів: для вертикального монтажу, для горизонтального монтажу, універсальна. За допомогою автоматичного керування ви можете налаштовувати необхідні параметри роботи для максимально комфортного користування.
Припливно-витяжна вентиляція складається з таких частин:
- Фільтр для того, щоб очистити повітряні маси;
- Повітроводи, які розподіляють повітря по приміщенню;
- Повітрозабірна решітка, через яку проходить подача повітря в систему. Також вона служить захистом техніки від сторонніх предметів;
- Калорифер підігріває взимку припливне повітря;
- Повітряний клапан, який є перешкодою для потрапляння зовнішнього повітря в приміщення, коли установка вимкнена;
- Система автоматики і регулювання;
- Повітророзподільники, через які повітряні маси потрапляють у приміщення;
- Теплоізоляційні панелі для підвищення ККД;
- Шумопоглинач.
Припливно-витяжна вентиляція і принцип роботи
Для того, щоб зрозуміти, як працює ПВУ, необхідно розуміти, що в неї є два потоки повітря. Це відтік і приплив.
Відтік – це процес, коли система забирає відпрацьоване повітря з приміщення. Це відбувається так: техніка збирає всі відпрацьовані маси в приміщенні, пропускає через рекуператор. Так система залишає необхідну енергію для підігріву повітря, і повністю відпрацьовані маси віддає в атмосферу.
Приплив – це процес подачі насиченого киснем повітря в приміщення. Система забирає з вулиці свіже повітря, пропускає через фільтр і подає в приміщення, попередньо підігріваючи його.
Обидва потоки повітря одночасно циркулюють у системі й не перетинаються. Вони можуть бути максимально близько один до одного в зоні теплообміну. Тобто гаряче відпрацьоване повітря віддає своє тепло свіжому, насиченому киснем. Таким чином, відбувається рекуперація, яка значно економить ваші кошти. При цьому ви можете так обігрівати ваше приміщення і не витрачатися на батареї.
Переваги припливно-витяжної вентиляції
- Економія електроенергії завдяки рекуперації тепла завдяки підвищенню температури повітря, що подається в приміщення за допомогою тепла з відпрацьованого повітря;
- Забезпечення приміщення свіжим повітрям і видалення відпрацьованих повітряних мас;
- Є системи, які здатні зволожувати повітря;
- За необхідності здійснення очищення та підігріву повітря.
У нашому магазині є багато моделей припливно-витяжної установки. До найпопулярніших моделей належать: