Як правильно доглядати за кондиціонером удома
Кондиціонер можна сміливо назвати незамінним приладом для сучасного будинку, квартири або офісу. Але для того, щоб він працював максимально ефективно і працював довговічно, необхідно доглядати за кондиціонером і своєчасно проводити профілактику і чистку.
Під час роботи кондиціонер пропускає через себе великі об’єми повітря, в якому, окрім пилу, містяться бактерії та алергени, спори грибків, віруси та інше. Усе це осідає на фільтрах, теплообміннику та вентиляторі, що зі свого боку призводить до появи неприємного запаху, зменшення ККД і різних захворювань.
Але це ще не все. Під час запуску пристрою все це назад видувається в кімнату і згодом вдихається людиною. Природно, ні до чого хорошого це не призводить. Тож якщо почули застояний запах або почали сльозитися очі, з’являється головний біль під час роботи кондиціонера або ви помітили якісь зміни в роботі кондиціонера, саме час почати доглядати за кондиціонером і замовити чистку.
Як правильно доглядати за кондиціонером самостійно
Пильну увагу потрібно приділяти чистоті внутрішнього блоку, особливо фільтрам. Чистити їх потрібно відповідно до інструкції виробника не рідше ніж раз на місяць, а якщо у вашій родині є алергіки або люди з респіраторними захворюваннями, то чистку потрібно проводити частіше.
Для цього потрібно відкрити передню кришку внутрішнього блоку, зняти фільтри і промити їх під проточною водою. На випадок якщо забруднення маслянисті, допускається замочування сіток у теплій мильній воді. Після мийки даємо просохнути і тільки після цього встановлюємо на місце. Такі маніпуляції необхідно виконувати при кожному генеральному прибиранні у квартирі, і тоді кондиціонер принесе вам тільки комфорт і свіже повітря.
Додаткові фільтри для тонкого очищення повітря (антибактеріальний, вугільний та інші) не миються і не чистяться. Їх потрібно міняти на нові після закінчення терміну служби. Ця інформація, як правило, прописується в інструкції до кондиціонера, з якою ви напевно вже ознайомилися.
Жалюзі, внутрішню частину кришки та корпус протираємо вологою серветкою. Для очищення теплообмінника існують спеціальні засоби, які володіють антибактеріальними та дезодорувальними властивостями. Потрібно відключити кондиціонер від мережі і рівномірно розпорошити засоби по всій поверхні випарника. Через 10 хвилин після обробки встановлюємо висохлі фільтри на місце, закриваємо кришку і вмикаємо режим вентиляція з максимальною швидкістю повітряного потоку на 45 хв. Таку процедуру рекомендується проводити як мінімум раз на півроку.
Що стосується очищення зовнішнього блоку, то зробити це складніше. Якщо зовнішній блок закріплений не надто високо, можливо, ви впораєтеся самостійно. Для цього за допомогою міні-мийки високого тиску можна ретельно промити всі решітки теплообмінника, але якщо ви не впевнені у своїх силах, а тим паче живете у висотному будинку, то краще не ризикувати і скористатися послугами фахівців. Так само не варто забувати про професійне комплексне чищення кондиціонера з проведенням діагностики. Робити це потрібно не рідше одного разу на рік, бажано перед початком літнього сезону.
Якщо коротко відповісти на запитання “як правильно доглядати за кондиціонером”, то можна сказати таке: чистити потрібно кондиціонер повністю і зовнішній, і внутрішній блок кондиціонера.
Leave a reply
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.