Чому витікає фреон у кондиціонері
На жаль так буває, що будь-яка техніка рано чи пізно виходить з ладу. Кондиціонери не є винятком і навіть найнадійніші починають давати збої і некоректно працювати. Найпоширенішою причиною неправильної роботи кондиціонера є витік фреону.
У цій статті ми повністю розберемо ситуацію з витоком фреону в кондиціонері, що є причиною і опишемо як правильно заправити кондиціонер фреоном самостійно.
Як виявити витік фреону в кондиціонері
Одна з головних причин, чому витікає фреон з кондиціонера, – це несвоєчасне сервісне обслуговування або повна його відсутність. Але якщо ви мінімум раз на рік замовляєте чистку кондиціонера, то виявити витік вам допоможуть такі показники:
- кондиціонер не запускається
- відображається помилка на дисплеї внутрішнього блоку кондиціонер
- кондиціонер перестав охолоджувати
- масляні сліди на трубках
- поява інею на трубках зовнішнього блоку
- збільшився час між увімкненням і запуском
Самостійно продіагностуйте ваш кондиціонер і якщо ви виявили перераховані вище симптоми одразу відключіть його від живлення. Далі вам слід звернутися у фірму, де ви купували кондиціонер, і викликати фахівця для усунення неполадок.
Ми не рекомендуємо залишати це питання і вмикати кондиціонер через якийсь час, сама ситуація не виправиться і погіршиться, а головне що призведе до дорогого ремонту або повної заміни кондиціонера.
Що необхідно для заправки побутового кондиціонера фреоном
Цей розділ ми написали для того, щоб у вас було розуміння, яке обладнання необхідне для заправки кондиціонера. Це по-перше допоможе вам зрозуміти кваліфікацію майстра, який до вас приїде за викликом. А по-друге при наявності у вас відповідного обладнання, дасть вам можливість заправити кондиціонер фреоном самостійно.
Список необхідних інструментів і матеріалів для заправки кондиціонера:
- шестигранники
- розвідний ключ
- манометр
- балон із фреоном
- вакуумний насос
- електронний термотетр пістолет
- трубки з різьбленням
- електронні ваги
Для того щоб заправити кондиціонер фреоном, також необхідний досвід виконання подібних робіт. Тому якщо ви маєте повний набір і відповідні навички, вам можна не викликати майстра з ремонту та обслуговування кондиціонерів, а зробити процедуру самостійно.
Як заправити кондиціонер фреоном самостійно. Детальна рекомендація
Отже ви вирішили заощадити гроші на виклик майстра, у вас в наявності повний набір інструментів і багато вільного часу. Тоді наступна інструкція саме для вас.
- Почніть процедуру зі зняття заглушок на заправному клапані зовнішнього блоку. Обов’язково розгляньте стан золотника. Якщо він пошкоджений і має тріщини, то найімовірніше причина витоку була саме в ньому.
- Далі підключіть вакуумний насос і проведіть вакуумацію системи. Для цього один шланг насоса потрібно підключити до зовнішнього блоку, а інший шланг – до манометра. Процес вакуумації триватиме приблизно 30 хвилин.
- Після вакуумації вам необхідно перевірити герметичність системи. Для цього вам знадобиться манометр. Процедура перевірки герметичності також складе приблизно 30 хвилин. Поставте балон з фреоном на ваги, перед цим підключивши до нього шланг.
- Випустіть усе повітря зі шланга. Це необхідно, щоб уникнути потрапляння повітря в систему.
- Далі переходьте до заправки кондиціонера. Відкрийте вентиль на балоні та в місці підключення шланга. Також зверніть увагу, щоб шланг не стикався з вагами.
- Перевірте показник на вагах. Перед заправкою на дисплеї електронних ваг мають висвічуватися нулі, наприкінці заправки кількість необхідного фреону зі знаком мінус.
- Заправлення закінчено. Закрийте клапан на зовнішньому блоці кондиціонера. Обов’язково перевірте надійність у місцях з’єднань.
- Увімкніть кондиціонер і перевірте його працездатність. Вам для цього знадобитися термометр. Якщо на дисплеї термометра в режимі охолодження показник від +14°C до +16°C, то заправка виконана успішно і кондиціонер справно працює.
І наостанок хотілося б підкреслити важливий момент. Спроба самостійної заправки кондиціонера може обернутися негараздами, наприклад ви можете просто перекачати кондиціонер фреоном. Тому якщо ви не впевнені у своїх здібностях краще довірите цю роботу професіоналам.
РІЗНОВИДИ ФРЕОНУ ДЛЯ ПОБУТОВИХ КОНДИЦІОНЕРІВ